Magdalena Marciniak

Kierownik ds. współpracy naukowej (Business Alliance Manager).

Magdalena ukończyła studia magisterskie na wydziale Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz Zarządzanie na tej samej Uczelni.

W latach 2010-2011 odbyła stypendium na Uniwersytecie Kopenhaskim na wydziale Nauk o Życiu, gdzie była zaangażowana w liczne projekty badawcze oraz działania naukowe.

Zdobyte doświadczenie zawodowe sprawia, że Magdalena jest doświadczonym menadżerem w obszarze rynku detalicznego, produkcji oraz branży FMCG.

Magdalena dołączyła do Selvity w 2015 roku, zajmując stanowisko Business Alliance Manager w Dziale Badań i Rozwoju, łącząc kompetencje naukowe z biznesowymi.

Magdalena była zaangażowana w negocjacje partneringowe z H3 Biomedicine, Merck KGaA, Nodthera czy LLS. Jest także odpowiedzialna za rozmowy dotyczące pipelinu Selvity z firmami farmaceutycznymi, biotechnologicznymi oraz inwestorami.

Selvita S.A. jest największą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjną firmą biotechnologiczną, notowaną na GPW w Warszawie. Działalność Selvity dzieli się na dwa segmenty – innowacyjny i usługowy. W ramach pierwszego z nich Selvita poszukuje nowych, oryginalnych leków, przede wszystkich w obszarze onkologicznym. W ramach segmentu usługowego, Selvita współpracuje z największymi koncernami farmaceutycznymi na świecie, dostarczając kompleksowych rozwiązań z zakresu chemii, biotechnologii oraz bioinformatyki. Selvita posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Stanach Zjednoczonych w Bostonie oraz San Francisco a także w Cambridge w Wielkiej Brytanii.